Północne Goa – fotorelacja z raju hipisów

Goa to najmniejszy stan indyjski, była kolonia portugalska położona między Maharastrą i Karnataką. Odwiedzany jest rocznie przez setki tysięcy turystów z całego świata, głównie Rosjan i Brytyjczyków. Niemal wszyscy przyjeżdżają tu by zrelaksować się na egzotycznych plażach Morza Arabskiego, ale dla niektórych kierunek ten jest furtką do hipisowskiego raju…

Wysoko rozwinięta turystyka oraz ponad 400-letnie podporządkowanie się Portugalii sprawiły, że jest to stan totalnie odmienny od reszty Indii. Bogatszy, o wiele czystszy, z portugalską architekturą, a ok.27% populacji stanu to chrześcijanie.
Stan zwyczajowo dzieli się na Północne Goa i Południowe Goa. My zatrzymaliśmy się pomiędzy plażami Arambol a Kalachą na tzw. Cliff Side – cichym zakątku przy skalistym wybrzeżu. Plaża Arambol przyciąga hipisów, joginów i… entuzjastów marihuany. Można ją tam kupić dosłownie wszędzie i to za grosze. Nawet właściciel hotelu, w którym się zatrzymaliśmy, najpierw pokazał nam pokój, a później zaproponował zrobienie zapasów zioła. Wszystkich sprzedawców wprawialiśmy w zdumienie gdy odmawialiśmy jego kupna. Mieliśmy wrażenie, że byliśmy tam jedynymi ludźmi niezainteresowanymi tym tematem.

gdzie jest goa
Gdzie jest Goa?