Tam gdzie rośnie herbata – fotorelacja z Munnar

Dzisiejszy post będzie fotorelacją, ponieważ zrobiliśmy setki zdjęć w okolicach Munnar i po prostu nie potrafilibyśmy wybrać tylko paru fotek. Nasz pobyt trwał kilka dni, lecz zdążyliśmy się przez ten czas zachwycić widokami gór ozdobionych niekończącymi się polami herbaty, które z daleka przypominaly miękki mech. Samo miasteczko było nieciekawe, lecz po 10 minutowym marszu obojętnie w jakim kierunku wychodziło się w plątaninę ścieżek pośród plantacji. Można było chodzić godzinami i w totalnej ciszy (co niebywałe w Indiach) zachwycać się widokami.

 

Eukaliptusowy las

Następnego dnia pojechaliśmy lokalnym autobusem w kierunku wschodnim od Munnar. Po drodze zatrzymaliśmy się przy jeziorze gdzie znajdował się las z gigantycznymi eukaliptusami.

 

Top Station

Pojechaliśmy dalej do Top Station, punktu widokowego oddalonego ok. 20 km od Munnar. Była to kiedyś najwyżej położona stacja linowej kolejki transportującej liście herbaty do dolnych partii gór. Właśnie stamtąd weszliśmy na szlaki i włóczyliśmy się po górkach.

 

Ciekawostka z Indii

Kolejna ciekawostka z Indii. Bardzo często restauracje nazwają się „hotel”, a nie „restaurant”. Na początku byliśmy lekko zdezorientowani wchodząc do hoteli, ktore okazywały się zwykłą restauracją, a kelnerzy otwierali oczy ze zdumienia, że pytamy o wolny pokój… Tu jeden z „hoteli” 😉

Hotele w Indiach
Hotele w Indiach 🙂

 

Wodospad Attukal

Wybraliśmy się również do wodospadu Attukal. Jest on oddalony o 9 km od Munnaru w kierunku Pallivasal. Zdecydowaliśmy się podjechać autobusem do skrzyżowania z polną drogą do niego prowadzacą, a dalej pójść pieszo ok.3 km. Po drodze mijaliśmy mały kościółek, a w nim zobaczyliśmy znajomy nam portret:

Jan Paweł II w Indiach
Jan Paweł II w Indiach

 

Pierwsze spojrzenie na wodospad:

Wodospad w indiach
Wodospad z daleka

 

Idziemy dalej… Już na skróty, przez pola. 🙂

sciezka do wodospadu
Na przełaj do wodospadu 🙂

 

Gdy doszliśmy na dół do rzeki zobaczyliśmy taki widok:

wodospad attukal munnar
Wodospad Attukal ???

 

Ok, ale gdzie jest wodospad Attukal? Spytaliśmy się miejscowych i powiedzieli, że do samego wodospadu nie można dojść ze względu na wysokie skały okalające go z 3 stron. Nie daliśmy jednak za wygraną i chcieliśmy podejść trochę bliżej. Po ok. 40 minutach wspinania się po zboczach, zawracania, szukania choć najmniejszych ścieżek i przeciskania się pomiędzy krzakami, udało się! Wodospad zobaczyliśmy w (prawie) całej okazałości. Bliżej już się nie dało…

wodospady w Indiach
Wodospad Attukal!! 😀

 

I jeszcze więcej zdjęć z okolic Munnaru:

 

A fotorelację zakończymy nietypowo. Oto patyk wepchnięty w dziurę w drodze – ostrzeżenie dla innych kierowców! 😀

indyjskie drogi
Bambus w dziurze 😀