Sypialnia powinna być przestrzenią sprzyjającą wypoczynkowi i relaksowi. Wnętrze ma być nastrojowe, przytulne, a jednocześnie przytulne. Ważne znaczenie ma też funkcjonalność i łatwość utrzymania czystości w pokoju. Jak urządzić estetyczną i praktyczną sypialnię w stylu boho?

Czym charakteryzuje się styl boho?

Boho to styl nawiązujący do natury. Wszystkie elementy wyposażenia znajdujące się w sypialni powinny być ekologiczne. W cenie są orientalne wzory i dodatki wykonane z naturalnych materiałów – drewno i wiklina to podstawa! Kolory królujące w pomieszczeniach zaprojektowanych zgodnie z tą stylistyką to biele i jasne szarości – z reguły zestawione z wyrazistym pomarańczem, czy zielenią. W stylu boho nie ma miejsca na nadmierny przepych. Funkcjonuje tu raczej zasada minimalizmu. Ważne jest jednak to, aby w sypialni znalazło się miejsce na wzory etniczne.

Podstawowe wyposażenie sypialni

Decydując się na stworzenie sypialni w stylu boho nie można koncentrować się jedynie na kwestiach wizualnych. Pomieszczenie to ma bowiem przede wszystkim stwarzać wygodną przestrzeń do snu. Jeszcze przed wyborem kolorów i dekoracji, warto wybrać się na zakupy i kupić materac. To podstawowy element wyposażenia, który musi znaleźć się w każdej sypialni. Powinien być dopasowany do potrzeb konkretnej osoby. Równie ważne znaczenie ma poduszka – warto wybrać np. model ergonomiczny, wykonany z pianki termoelastycznej. Dopiero po zaopatrzeniu się w te przedmioty, można rozpocząć poszukiwania pościeli i tekstyliów, które znajdą się w łóżku nadając mu niepowtarzalnego klimatu.

Styl boho – jakie dodatki warto wybrać?

Jakie elementy nadadzą sypialni boho lekkości i sprawią, że będzie wyjątkowo domowa oraz przytulna?

  • Zieleń – najważniejszym elementem dekoracyjnym w sypialni w stylu boho są rośliny doniczkowe. Nigdy nie jest ich zbyt dużo! Warto jednak wybierać gatunki, które dobrze odnajdą się w konkretnym pomieszczeniu (pod względem temperatury, wilgotności i oświetlenia).

  • Oświetlenie – choć podstawą jest naturalne światło wpadające przez okna, warto też umieścić w sypialni boho klimatyczne lampki lub taśmy ledowe. Doskonale wyglądają np. stylowe girlandy.

  • Tekstylia – plecione poszewki, lniane narzuty czy bawełniane pledy to elementy, które doskonale dopełnią każde wnętrze. Najlepiej sprawdzą się te w kolorach ziemi.

  • Wiklina i bambus – stoliki, dodatki i krzesła wykonane z tych materiałów to klasyka stylu boho.

  • Dywany – powinny być minimalistyczne i stonowane. Zdecydowanie nie sprawdzą się tutaj intensywne modele, z długim włosiem.

Sypialnia w stylu boho może okazać się niezwykle przytulna i stać się bezpieczną przestrzenią, idealną do wypoczynku. Warto dobrze przemyśleć planowany wystrój, aby pomieszczenie było nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne.

Artykuł sponsorowany.