Indonezja to atrakcyjne, ciekawe i chętnie odwiedzane przez turystów wyspiarskie państwo, położone w południowo – wschodniej Azji i Oceanii. Piękne tereny oraz mnogość atrakcji turystycznych przyciąga podróżnych z całego świata. Czas spędzony w tym regionie przynosi wiele relaksu, odpoczynku oraz satysfakcji. Jak przygotować się na wakacje w Indonezji? Kiedy jechać do czarującej krainy wysp? Jaka pogoda panuje w Indonezji? Oraz co warto zobaczyć podczas wyjazdu? Te i inne informacje znajdują się w dalszej części artykułu.

Jak przygotować się na wakacje w Indonezji?

Indonezja to coraz częściej wybierany kierunek turystyczny. Piękne, malownicze plaże z białym, miękkim piaskiem, czysta, ciepła woda oraz bogactwo lokalnych obyczajów i ciekawostek kulturowych przyciągają sporą rzesze wczasowiczów. Pobyt na terenie kraju to gratka niemalże dla każdego, a sam wyjazd możliwy dla wielu podróżujących. Jednakże przed wyborem tego rodzaju destynacji, warto zapoznać się z kilkoma zasadami i obyczajami panującymi w kraju. Odpowiednio zaplanować wycieczkę oraz prawidłowo się do niej przygotować. O czym należy pamiętać planując egzotyczne wakacje w Indonezji?
Pobyt w Indonezji to bezpieczny i komfortowy wypoczynek. Należy jednak pamiętać, iż podróż do miejsca docelowego zajmie sporo czasu. Lecąc z dziećmi, warto więc zabrać zabawki i przedmioty, które uatrakcyjnią i umilą podróż.
Przed wylotem należy również pamiętać o wykonaniu odpowiednich szczepień. Wyspy bowiem słyną z aktywnych chorób zakaźnych, które mogą przejść na turystów. Przed wakacjami należy wykonać szczepienia przeciwko: tężcowi, odrze, błonicy czy japońskiego zapalenia mózgu.
Przed samym wyjazdem warto również zadbać o walutę, którą podróżni będą posługiwać się podczas wakacji.
Nie wolno także zapomnieć o ważności paszportu, dzięki któremu możliwe będzie przekroczenie granic Indonezji.
Przygotowania do wakacji uzależnione są również od rodzaju wycieczki i jej organizatora. Wczasy na własna rękę, wymagają od uczestników większej dyscypliny i bardziej szczegółowego planu. Wakacje z biurem podróży minimalizują ryzyko niepowodzeń, jak również ułatwiają same przygotowania. Ciekawe oferty wakacji w Indonezji można znaleźć tu: https://carter.eu/kierunki/azja/indonezja

Indonezja kiedy jechać

Indonezja – kiedy jechać?

Indonezja to region, w którym przeważa klimat równikowy. Taka lokalizacja zapewnia dobrą pogodę niemalże przez cały rok. Warto jednak prześledzić prognozy, a także szczegółowe wahania pogodowe dla poszczególnych miesięcy. Idealnym terminem na indonezyjskie wakacje jest okres od kwietnia do października. To właśnie w tym terminie można spodziewać się pory suchej – a więc wypoczynku nie zepsują nagłe, ulewne deszcze i porywy wiatru.
Indonezja to państwo, na którego terenie występuje wysoka wilgotność – do 90 %, a także stała, optymalna średnia temperatura – 26 stopni. Pogoda sprzyja wykonywaniu wielu ciekawych czynności, uprawianiu sportu, jak również wygrzewaniu się na plaży.
Dla osób poszukujących dobrych okazji cenowych, zalecane jest podróżowanie poza sezonem. Zaletami tego rodzaju turystyki są niższe koszty, większe promocje i rabaty, a także mniejsze tłumy i zgromadzenia wczasowiczów.

Indonezja pogoda

Indonezja – pogoda

Planując termin wyjazdu, jak również analizując listę rzeczy potrzebnych do zabrania, warto w swoich zamiarach uwzględnić pogodę podczas wakacji. Klimat i uwarunkowania atmosferyczne w Indonezji zmieniają się w stosunku od długości i szerokości geograficznej. Daje to pewność ładnej pogody, jak również możliwość wyboru odpowiedniej wyspy w zależności od panujących na niej warunków. Należy jednak pamiętać, iż państwo wyspiarskie jest regionem ciepłym, na którym trwa wieczne lato. Bagaż turysty powinien zatem zawierać wiele letnich ubrań, kapelusz słoneczny, kremy z filtrem czy okulary z powłoką UV. Wybierając wycieczkę pozasezonową należy przygotować również kilka rzeczy przeciwdeszczowych. W Indonezji nie występują typowe pory roku – cały rok podzielony jest na dwie pory – suchą i deszczową, w których nie odczuwa się znacznej zmiany temperatury.

Indonezja co zobaczyć

Indonezja – ceny

Znajomość cen oraz potencjalnych kosztów wypoczynku podczas wyspiarskich wakacji, pozwoli obliczyć całkowitą wartość wczasów. Tego rodzaju informacje, z pewnością przydadzą się podczas wymiany pieniędzy, jak również przygotowań do wyjazdu.
Ceny w Indonezji ściśle uzależnione są od wybranego regionu. Im bardziej popularny obszar, tym ceny turystyczne ulegają wzrostowi. Jednymi z najbardziej kosztownych wakacji okażą się podróże do: Bali, Wyspy Gili, Bunaken, Flores czy Sumatry.
Dobrze zorganizowane, przemyślane oraz dostosowane do potrzeb turystów, indonezyjskie wakacje, nie muszą być jednak bardzo drogim wyjazdem, który znacząco nadszarpnie budżet domowy.
Aby móc dokonywać zakupów w pięknym i klimatycznym państwie wyspiarskim, należy zaopatrzyć się w lokalne pieniądze – obowiązująca waluta Indonezji to rupia indonezyjska (IDER). Ponieważ istnieje niewielka ilość kantorów polskich, które posiadają pieniądze indonezyjskie, warto zakupić dolary lub euro, które następnie można wymienić u lokalnych bankierów. Pierwszą okazją do wykonania tej czynności jest pobyt na lotnisku. Walutę można również pozyskać wypłacając banknoty z bankomatu – warto jednak zwrócić uwagę na wysokość pobieranej przez bank prowizji.
Indonezja oferuje wiele usług związanych z życiem codziennym, sportem, noclegami czy innymi atrakcjami. Ceny tego rodzaju atrakcji nie należą do najdroższych. Oto przykładowe koszty usług:
– nocleg – 25zł – 100 zł – za pokój o zwykłym standardzie,
– jedzenie – dwuosobowa porcja w restauracji – 40 -120 zł,
– transport – lokalny bilet autobusowy – około 1,5 zł – 2 zł,
– atrakcje – godzinny masaż – 20 zł, Bilet do Monkey Forest – 13 zł, godzinne wypożyczenie maski do nurkowania – 10 zł.

Więcej o wycieczkach do Indonezji: https://carter.eu/kierunki/azja/indonezja

Indonezja – kuchnia

Zwyczaje żywieniowe Indonezji uzależnione są od danego regionu kraju. Jednakże w każdym z obszarów można zauważyć wpływy arabskie, indyjskie czy chińskie. Wiele lokalnych potraw zawiera smażony ryż, kurczaka czy zestaw świeżych warzyw. Popularnym daniem jest również curry, które przyrządzone przy pomocy świeżych i aromatycznych przypraw pozostaną w pamięci nie jednego turysty. Wśród najpopularniejszych indonezyjskich potraw należy wyróżnić: bat agor – pierożki z nadzieniem rybnym, cucur udag – krewetki w cieście, serabi – placki ryżowo – kokosowe, kari ikan tang kol – zupa curry z makreli, soto – aromatyczny bulion, bak chang – ryżowe paczuszki z nadzieniem i wiele innych.

Indonezja – co warto zobaczyć?

Wybierając wyspiarskie wakacje, warto opracować plan podróży oraz sprecyzować swoje oczekiwania i plany. Mnogość wielu atrakcji i ciekawych miejsc jest niezliczona, a wybór tych najlepszych uzależniona jest od własnych predyspozycji, możliwości i zainteresowań. Wśród najbardziej popularnych miejsc należy wyróżnić parki, rezerwaty, plaże czy miasta.
Najciekawsze miejsca – Indonezja atrakcje

  • Rezerwat Przyrody Monkey Foret – zalesione tereny, które oferują możliwość spacerowania wśród rozbrykanych małpek,
  • Mount Kawi – świątynie w skałach, rozległe plantacje ryżowe, wodospad, grobowce i bardzo bogata roślinność,
  • Bali – jeden z najbardziej znanych i przystosowanych turystycznie ośrodków, miejsce popularne na całym świecie,
  • Indonezja Malezji – dżungla, lasy deszczowe,
  • Batu Bolong Reef – jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania,
  • Padar Island – niewielka wyspa, na której terenie znajduje się dość wysoki szczyt, z którego można zaobserwować przepiękne i niezapomniane pejzaże,
  • Bali Wake Park,
  • Indonesia Safari Park,
  • Wiele innych.

Indonezja co zobaczyć?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta do sprecyzowania. Wiele ciekawych atrakcji podzielonych tematycznie zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Dobra infrastruktura, niedrogie połączenia lokalne, jak również niskie ceny biletów wstępu oraz życia na wyspach, z pewnością zachęcają do odwiedzenia tego niezwykłego kraju.