Cieśnina Bosfor łączy Morze Czarne z Morzem Marmara, jest to granica między Europą a Azją. Stambuł to miasto, gdzie wschód spotyka się z Zachodem. Co jest powodem licznych grup turystów, którzy chętnie odwiedzają to niezwykłe miejsce? Kilka najciekawszych informacji na ten temat znajdziesz poniżej. Zachęcamy do lektury.

Cieśnina Bosfor

Wspomniana cieśnina już od dawnych lat była możliwością, dzięki której Azja Mniejsza oraz Półwysep Bałkański mogły rozwijać transport. Droga wodna to znacznie tańszy sposób na transport, a także większe możliwości, jeśli chodzi o ilość transportowanego towaru. Również dzisiaj miejsce ma znaczenie dla transportu. Cieśnina pełna jest także promów wycieczkowych, łodzi rybackich.
W tej niesamowitej okolicy nie brakuje malowniczych widoków, przyjemnego klimatu oraz oczywiście ciekawych zabytków. Walory turystyczne Cieśniny Bosfor są więc imponujące. Jedną z najciekawszych atrakcji jest Wieża Leandra, którą turyści odwiedzają bardzo chętnie. Na uwagę zasługują również piękne mosty, takie jak most bosforski. W 2005 roku odbył się tutaj nawet mecz pokazowy tenisa. To pierwszy mecz który został rozegrany na dwóch kontynentach.

Ciekawostki

Oto kilka ciekawostek na temat Stambułu:

  • Obecne Muzeum Adama Mickiewicza to miejsce w którym zmarł pisarz.
  • Kiedyś Stambuł nosił nazwę Konsantynopol a także Bizancjum.
  • Miasto w roku 2010 było Europejską Stolicą Kultury.
  • Meczet Sulejmana jest określany jako budynek wykazujący się największą odpornością na trzęsienia ziemi.

Zakończenie

Wspomniana cieśnina jest ciekawa, z pewnością warto wybrać się w jej okolice i skorzystać z rejsu wycieczkowego. Piękne widoki i liczne atrakcje zachwycą niejednego turystę. Będąc w okolicy, warto odwiedzić piękny Stambuł, który posiada ciekawą historię i oferuje turystom wiele ciekawych możliwości odpoczynku oraz zwiedzania. Jeśli szukasz idealnego miejsca na odpoczynek, Stambuł spełni Twoje oczekiwania.