Ukraina jest coraz częściej wybieranym kierunkiem wyjazdów turystycznych. Sprzyja temu bliskość kulturowa oraz mnogość atrakcji i rozrywek oraz miejsc polecanych do obejrzenia.

Ukraina co zobaczyć, aby być pod wrażeniem?

Do najchętniej i najliczniej odwiedzanych obiektów na Ukrainie zalicza się:

  1. Sobór Mądrości Bożej w Kijowie. Jest to obiekt, który znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO. Jest to jedna z najstarszych świątyń, a w środku umieszczono muzeum państwowe. Największe wrażenie robią zachowane tam freski z XI i XII wieku. Dach tej świątyni posiada 13 kopuł.
  2. Tunel Miłości w Klewaniu. Jest to miejsce, gdzie drzewa i roślinność szczelnie obrosły dawną linię kolejową i stworzyły miejsce przyciągające coraz więcej turystów.
  3. Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu, który reprezentuje styl architektoniczny, który łączy elementy baroku włoskiego i francuskiego. Budynek został zaprojektowany przez wiedeńskich architektów Hermanna Helmera oraz Ferdynanda Fellnera.
  4. Skansen Pirogowo (Pyrohiv) na południe od Kijowa. W miejscu tym można zobaczyć wsie przedstawiające dane regiony kraju. Zwiedzający obejrzy drewniane domki, eksponaty, stare młyny czy przedmioty codziennego użytku.
  5. Park Gorkiego w Charkowie, który jest określany ukraińskim Disneylandem, gdyż oferuje atrakcje dla najmłodszych oraz starszych, w tym karuzele czy diabelski młyn.
  6. Pałac Potockich we Lwowie. Jest to neorenesansowy pałac, który został zbudowany pod koniec XIX wieku. Współcześnie w jego murach umieszczono Lwowską Galerię Obrazów.
  7. Prypeć, czyli ukraińskie miasto, które zostało najbardziej poszkodowane w wybuchu w czarnobylskiej elektrowni. Dzisiaj można tam zobaczyć opuszczone szkolne ławki, park rozrywki, mieszkania i przedmioty ludzi, których ewakuowano tylko na czas zagrożenia.
  8. Wyspa Chortyca na rzece Dniepr, która jest jednym z symboli narodowych i historycznych Ukrainy.

Co jeszcze oferuje Ukraina?

Zwiedzanie Ukrainy nie można ograniczyć tylko do Kijowa czy Lwowa, gdyż oprócz tych miast warte odwiedzenia są Chocim, Kamieniec Podolski, Drohobycz, Półwysep Krymski, Bukowel i wiele innych miejsc, gdzie można doświadczyć wydarzeń przeszłości lub powiązań z Polska. Ukraina jest państwem obfitym w zabytki i atrakcje, na które zabraknie nam urlopu.