Indie to kraj, który leży w południowej części Azji, na większej części subkontynentu indyjskiego. To siódmy pod względem wielkości oraz drugi pod względem liczby ludności kraj na świecie. W Indiach dominuje klimat zwrotnikowy, pojawia się także zwrotnikowo-monsunowy, wilgotny, miejscami także suchy i podzwrotnikowy górski. Indie charakteryzują się zróżnicowaniem pod względem struktury językowej i struktury wyznaniowej. Dominującym językiem jest tam hindi, natomiast największą grupę wyznawców ma tam hinduizm. Indie to państwo, które odwiedzane jest każdego roku przez wielu turystów z całego świata. Jest to kraj bardzo atrakcyjny turystycznie, posiada wiele zabytków, charakteryzuje się bujną, bogatą roślinnością oraz ciekawymi kulturowymi i religijnymi praktykami.

Koszty życia w Indiach podczas wyjazdu

Każda podróż, zwłaszcza w odległy zakątek świata, powinna być dobrze przemyślana pod wieloma aspektami, także pod względem finansowym. Warto dobrze się przygotować po to, by na miejscu uniknąć przykrych niespodzianek. Przyjmuje się, że podróżowanie po Indiach jest dosyć tanie. Rzeczywiście, można zorganizować podróż tak, by nie zapłacić za nią bardzo dużo. Można zacząć od poszukania tanich lotów, które oferuje wiele linii lotniczych z wielu europejskich miast. Jadąc do Indii, należy pamiętać przede wszystkim o tym, że jest to kraj, w którym jedną z praktyk, która ma tło kulturowe, jest targowanie się. Przećwiczenie sobie technik targowania się przed wyjazdem może przyczynić się do zmniejszenia cen.

koszty życia w indiach

Jednakże ceny w Indiach i tak same w sobie są dość niskie. Do najtańszych środków transportu można zaliczyć pociąg, podróżowanie autobusami jest już nieco droższe. Stosunkowo tanie jest tam również jedzenie. Można znaleźć tam tanie przekąski, jak również dania obiadowe, w przeliczeniu nieprzekraczające dziesięciu złotych. Niezwykle tanie są tam różnego rodzaju alkohole, które mogą kosztować nawet parę razy mniej, niż w Polsce. Choć nie zawsze są one najlepszej jakości, ich cena powoduje, że są bardzo chętnie kupowane. Ceny noclegów mogą być już bardziej zróżnicowane. Zależy to głównie od miasta, w którym chcemy się zatrzymać. Istotną rolę mogą odgrywać tu również umiejętności podczas wspomnianego już targowania się. Stosunkowo wysoką ceną mogą zaskoczyć za to bilety wstępu do różnego rodzaju zabytków, zwłaszcza tych najsłynniejszych. Dobrym przykładem może być Taj Mahal, czyli indyjskie mauzoleum i jedna z największych atrakcji turystycznych Indii. Jednakże zróżnicowanie cen zwiedzania tego zabytku jest bardzo duże. O wiele więcej muszą zapłacić za nie turyści. Mimo wysokiej ceny jest to jedno z najchętniej odwiedzanych i bardzo zatłoczonych zabytkowych miejsc w Indiach.

ile kosztuje życie w indiach

Indie to niezwykle ciekawy i fascynujący kraj, który niewątpliwie warto odwiedzić. Do bliższego poznania tego państwa zachęca nie tylko ciekawa kultura, zabytki, bujna i egzotyczna roślinność, ale także raczej niskie koszty życia. To, ile kosztuje życie w Indiach może być uzależnione od kilku różnych czynników, ale można uznać, że ogólnie koszty te są stosunkowo niskie.